John B. Arden

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego 

 

Prezentujemy Wam kolejną recenzję. Tym razem ksiązka pt. „Neuronauka w psychoterapeutycznym procesie zmiany” autorstwa John B. Arden, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

481419

Książka ta stanowi wspólny mianownik pomiędzy różnymi nurtami psychoterapii odwołując się do działania mózgu. Zawiera doniesienia z najnowszych badań z dziedziny neuronauki.

Jest adresowana zarówno do terapeutów, jak i pacjentów. Wyjaśnia czym jest depresja i lęk oraz zawiera wskazówki jak się z nimi uporać. Pokazuje, które układy nerwowe są albo nadmiernie, albo niedostatecznie pobudzone, kiedy pacjenci odczuwają lęk lub znajdują się w stanie depresji. Zaproponowane metody pracy są uznawane za najbardziej skuteczne w pomaganiu ludziom, którzy cierpią z powodu różnych problemów psychicznych. 
Książka stanowi swoistą instrukcję działania naszego mózgu. Podpowiada, w jaki sposób pomóc pacjentom nauczyć się aktywować te obszary mózgu, które pozostają uśpione, oraz wyciszać te, które są nadaktywne. Pokazuje również jak zwiększać neuroplastyczność naszego mózgu.

Poleca: Agnieszka Topór 
Psycholog, pedagog, w drodze do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP, 
Katowicki Instytut Psychoterapii

topór aaga

 

Recenzje