„Jak wyzwolić się spod wpływu emocjonalnie niedojrzałych rodziców"
Lindsay C. Gibson
Wydawnictwo Uniewersytetu Jagiellońskiego

jak wyzwolic sie spod wplywu niedojrzalych emocjonalnie rodzicow b iext64206323

Temat bliskich relacji jest szczególnie aktualny w okresie około świątecznym. Wiele osób mierzy się wówczas z trudnym doświadczeniem bliskości.
Lindsay C.Gibson w książce Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców w przystępny sposób pomaga czytelnikom zrozumieć relacje z rodzicami i ich wpływ na aktualne więzi. Autorka podkreśla, że rodzice obdarowali nas życiem i miłością, ale tylko takim rodzajem jaki znali. Możemy za to okazać im szacunek, ale mamy prawo do życia w zgodzie ze sobą. Doświadczenia wyniesione z domu rodzinnego są ważne i w znaczący sposób wpływają na to, jak postrzegamy siebie i świat. Większe znaczenie jednak ma to, jak rozumiemy swoje doświadczenia z dzieciństwa oraz to jak kształtujemy nasze wspomnienia i czy potrafimy współczuciem i życzliwością obdarzyć siebie i swoją historię.
Dzięki tej książce czytelnik ma szansę poznać cechy charakterystyczne niedojrzałych emocjonalnie dorosłych osób oraz zachowania będące tego skutkiem. Niewątpliwym autem tej pozycji są przygotowane ćwiczenia i techniki, które wspierają drogę do budowania satysfakcjonujących relacji, w których będą szanowane potrzeby, granice i uczucia obu stron. Książka przeprowadza czytelnika przez proces rozwojowy, dzięki któremu będzie mógł on czerpać siłę ze swojej historii, być bliżej swoich potrzeb, a przez to bliżej szczęścia.

Magdalena Adler

big adler

- pedagog, psycholog na drodze uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, szkoli się w zakresie terapii ericksonowskiej.
Od 2006 roku zajmuje się psychoterapią indywidualną i rodzinną. Pracę terapeutyczną poddaje stałej superwizji certyfikowanych superwizorów psychoterapii.

Recenzje